EduEra, o. z.

Fábryho 2

Košice 04022

Slovenská republika

IČO: 50853163

PIC: 910763556

IBAN: SK69 0200 0000 0038 8746 9451

info@eduera.sk

  • Facebook
  • Google+

© 2017 - 2019 by EduEra

Hoci sa za posledné roky téma mentálneho zdravia stala často skloňovanou v spoločnosti, pojem „mentálna porucha“ či „duševná choroba“ v nás ešte stále vzbudzuje rešpekt a strach. Nanešťastie sú s ňou okrem toho spojené aj rôzne druhy tabu či predsudkov.

Pri po...

23/3/2020

Spájať majoritu s minoritou je ušľachtilé. Podobnú činnosť robí aj muzikantka Júlia Kozáková. O čom bol jej projekt Dramatický medzipriestor? Ako vníma Rómov? V čom je podľa nej problém? Toto všetko sa dozviete v tomto článku. 

Zapojila si sa do projektu Sokratov inštit...

14/3/2020

Prinášame, Vám ďalší článok. Tentokrát je o Majde Kočičí, je o českej dievčine, ktorá celý svoj život pomáha ľuďom. Začala pri skautoch, neskôr sa venovala deťom zo znevýhodneného prostredia. Jej kroky smerovali až do Ugandy, kde začala ako dobrovoľníčka v nemocnici. P...

Danka participated in the project 'MARKERS' last month in Estonia. How much it gave her, you will find out here.

ENGLISH

Estonia- a country of short days, tasty pancakes and cold weather. But we came to spend 8 days there for none of these things, but to dive into the wo...

19/2/2020

Tomáš Masaryk je dôkazom toho, že keď sa chce, tak sa dá. Aj napriek ťažkému osudu sa dokázal pozbierať a je z neho úspešný športovec. Tento článok bude o tom, ako sa z úspešného, mladého futbalistu stal tenista, ale aj o tom, ako dlho mu trvalo zvyknúť si na vozík. Ak...

16/2/2020

Prinášame Vám ďalší inšpiratívny príbeh mladej Valentíny Sedilekovej. Vydala 4 knihy, pomáha ľuďom trpiacim anorexiou. Šíri osvetu a snaží sa pozitívne motivovať mladých ľudí. Viac o jej živote nájdete v článku. 

Ako sa stane z 8 ročného dievčaťa anorektička? 

Má na to v...

Minulý rok sme sa stali súčasťou siete Eurodesk, ktorá spája vyše tisíc mládežníckych expertov v 35 krajinách sveta, s cieľom zvýšiť povedomie mladých ľudí o vzdelávacích mobilitách a povzbudiť ich k aktívnemu občianstvu.

Eurodesk prináša dostupné a komplexné informácie...

Mladý chalan, ktorý sa nebojí ukázať svoje pravé ja. Otto György výroba oblečenie, svoj voľný čas trávi pri deťoch z Centier pre deti a rodiny (bývalé detské domovy). Nehanbí sa za svoju inakosť a robí veľké veci. Ak o tomto inšpiratívnom človeku chcete vedieť viac, ta...

Štefánia sa zúčastnila projektu ''Youth work with a Difference'' na Malte a už sa nebojí rozprávať pred celým publikom ľudí. Ako to, vám povie v novom blogu.

Nikdy nepríde lepší čas na to rozvíjať sa ako dnes. Ja som mala hlavu plnú otázok kým som na Maltu pri...

12/1/2020

Vít sa prostredníctvom EduEra zúčastnil tréningového kurzu Path to the ideal NGO v Estónsku. Prečo bol aj týždeň málo a či dokáže skúsenosť z marketingu pomôcť pri budovaní NGO sa dozviete v jeho reporte.

Tréninkový kurz Path to the Ideal NGO, jak už název nap...